postpass KP 2022
logo-big-1

Szanowni Państwo!


Z przyjemnością zapraszamy do udziału w XV Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2022 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. To jubileuszowe, piętnaste spotkanie.

Program tegorocznej konferencji obfituje w szczególnie wiele ciekawych tematów. Ważną pozycję w programie mają sesje poświęcone zasadom prowadzenia zdrowego stylu życia. Interesujące i ważne z punktu widzenia bieżącej sytuacji są sesje poświęcone otyłości. Dużo emocji wzbudzi z pewnością sesja pro-kontra, w czasie której zmierzą się najwybitniejsi eksperci w swoich dziedzinach. Komitet Naukowy Konferencji przygotował także wiele innych ciekawych sesji, między innymi sesje na temat nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, niewydolności serca, choroby wieńcowej oraz leczenia przeciwpłytkowego i przeciwzakrzepowego. Ciekawie zapowiadają się też sesje poświęcone kardiologii wieku podeszłego.

W programie znalazły się także prezentacje najnowszych wyników dużych polskich projektów badawczych i inne doniesienia z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Ze szczególnym zainteresowaniem czekamy na organizowaną po raz pierwszy sesję studencką. Zapraszamy też do udziału w licznych sesjach dydaktycznych, w tym sesjach wytycznych Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wzorem poprzednich lat do udziału w konferencji zaprosiliśmy najlepszych polskich wykładowców i najwybitniejszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem, ekspertów. Po raz piętnasty pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że również tegoroczna konferencja okaże się miejscem twórczej wymiany poglądów.


Prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Pająk
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kopeć
Dr hab. n. o zdr. Agnieszka Młynarska, prof. SUM
Prof. dr hab. n. med. Karol Kamiński
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewskipatronat

IX BIEG DLA SERCA!

Zapraszamy do udziału
w IX edycji Biegu dla Serca!

run